O maat

Jsem žena, matka dvou skvělých dětí, manželka, dcera, sestra, kamarádka, kosmetička, masérka, odborná aromaterapeutka a především tvůrce vaší kosmetiky MAAT.

Po své cestě kráčím už nějaký ten pátek. Když to tak letmo v hlavě spočítám, je těch pátků už asi 2300. Ne vždy svítilo slunce, ale pokaždé přece vyšlo a zase hřálo.

Celý svůj život žiji v překrásné krajině Ždánického lesa. Tato krajina, má láska k přírodě, k rodině, hluboká úcta k moudrosti předků a vděčnost Bohu za vše, co nám dává, to jsou nitky protknuté a vetkané do mého života. A ty mě, krůček po krůčku, přivedly až sem, k Vám.

Jsem obyčejná žena, která je ráda ženou. Toto je kousek mé duše a myslím, že už je čas na fakta.

 

Jak jsem se dostala k výrobě aromaterapeutické kosmetiky Maat?

Vystudovala jsem Institut aromaterapie v Praze. Objevila kouzelný a magický svět vůní, jejich velkou sílu a účinek na tělo fyzické i psychické. Zde jsem našla to, co jsem hledala. Něco tajemného, něco mezi nebem a zemí, ale na druhou stranu podloženého výzkumy, chemickými vzorci, biologickými procesy.

Jako kosmetička jsem hledala produkty, se kterými bych ve své praxi mohla pracovat.

Hledala jsem kosmetiku, která by byla přírodní, účinná, nezatěžovala zdraví mé a mých klientek, aby byla šetrná k naší planetě, aby byla příjemná a nebyla zbytečně předražená.

A léta hledání a zkoušení mě přivedla k výrobě vlastní aromaterapeutické kosmetiky.

Všechny mé výrobky prošly mýma rukama, všechny jsem je vyzkoušela v praxi, vypiplala je do nejmenších detailů, mazlila se s nimi, dala do nich svou lásku, své znalosti a hlubokou úctu k přírodě a Bohu.

A tak se z kosmetičky stal výrobce.

Od historie k současnosti

Když jsem před lety hledala název pro svůj salon, vybrala jsem si jméno egyptské bohyně Maat (čti Mát). Přiznávám, výběr to nebyl náhodný, počítala jsem si název numerologicky tak, aby mi energie jména přinesla to, co jsem od salonu požadovala. Tehdy jsem ani netušila, jak se mi od základu změní život a jak velké naplnění mi má práce přinese.
Pro své výrobky jsem zvažovala jiný název, lehčeji vyslovitelný a zapamatovatelný. Ale v té době jsem na jedné ze svých procházek lesem našla nádherné sojčí pírko (pírko je symbolem Maat) a vzala to jako vzkaz. Vzkaz pro zanechání názvu této bohyni. A pevně věřím, že nám Maat přinese harmonii a univerzální řád do našich životů.

 

Maat je egyptská bohyně spravedlnosti, pravdy, harmonie a vesmírného řádu. U nás není příliš známá, ale Egypťany je velmi uctívána. Bez Maat se nepostavil žádný chrám, žádná hrobka, žádná pyramida. Všechna vyměřování staveb byla provedena za její ochrany.

Maat zajišťuje stabilitu chodu světa.

Bez Maat by došlo k zhroucení světa a k vítězství chaosu.

 

Symbolem Maat je pírko,

které bylo pokládáno na váhy při vážení duší zemřelých.

A symbol pírka budete nacházet na všech výrobcích kosmetiky Maat.
Všimněte si, že i v názvu těchto stránek www.aromaaterapie.cz, je naše Maat ukrytá.

Vítejte a směle vstupte do mého světa, světa zdravé krásy bez chemických látek a jedů!

Vaše Petra Švábíková
tvůrce aromaterapeutické kosmetiky Maat